Jak vybrat vhodné hračky pro psy? Ujasněte si, co od nich chcete

úterý, 03 říjen 2023 20:05
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Každý pes je jiný, a proto je nutné zohledňovat jeho potřeby nejenom při výběru krmiva, ale také při výběru hraček. Jaké jsou ty nejlepší hračky pro vašeho pejska? Představujeme vám 4 základní kategorie psích hraček, které byste rozhodně měli znát.

Bavlněné hračky pro procvičení žvýkacích svalů i zdravý chrup

Miluje váš pes hru na přetahovanou? To ho pak určitě potěší bavlněné hračky. Ty ze splétaných lan jsou totiž pro hraní ideální. Pejsek si při hře řádně procvičí žvýkací svaly, a ještě se zbaví nechtěného zubního kamene. Na vás, jakožto na majitelích, záleží, jaké provedení hračky zvolíte. Sáhnout můžete po obyčejných uzlech, ale máte-li rádi pestré barvy a nápadité tvary, sáhněte po hračce, která vypadá jako mrkev, jablko, rajče či lilek. Hra na přetahovanou tak bude ještě zábavnější.

 

Kožené hračky jsou skvělými parťáky pro štěňata

Máte doma malé neposedné štěně? Pro štěňata jsou ideální kožené hračky. Zejména ty, které jsou vyrobené z jemné kůže. Jsou totiž šetrné k mléčným zubům a pejsci si s nimi užijí spoustu zábavy. Opět je možné sehnat tento typ hraček v celé řadě podob. Pejskovi tak můžete koupit hračku, jež vypadá jako dinosaurus, jednorožec, medvídek či třeba plameňák.

 

Ekologické hračky pro psy páníčků, kterým záleží na blahu planety

Jste si vědomi toho, že psí hračka s vaším miláčkem vydrží několik týdnů, možná i měsíců, ale následně bude natolik ožvýkaná a rozkousaná, že mu stejně pořídíte novou? Pokud vám láme srdce, že musíte neustále kupovat nové hračky, protože váš pejsek se s nimi nepáře, vsaďte na hračky vyrobené ze zbytkových materiálů, které by jinak rovnou skončily na skládce. Ekologické hračky oceníte nejenom vy, ale také naše planeta.

 

Interaktivní hračky pro aktivní pejsky, kteří neznají odpočinek

Některé rasy psů nelze rozhodně označit za gaučáky, ale naopak za zvědavé a aktivní pejsky, kteří chvíli neposedí. Máte doma jednoho takového i vy? To pak jistě dobře víte, že nic nezabaví aktivní pejsky lépe, než interaktivní hračky. Interaktivní hračky na pamlsky zabaví pejsky v době nepřítomnosti páníčků, ale také pomohou odbourat jejich zlozvyk spočívající v hltání. Tyto hračky fungují na velmi jednoduchém principu. Podle návodu je naplníte oblíbenými pamlsky svého mazlíčka a následně necháte pejska, ať si všechny pamlsky postupně najde. K tomu, aby si psík zasloužil svou odměnu, bude muset použít svůj intelekt a prokázat svou šikovnost.

 

Potěšte svého pejska hračkou, kterou mu budou všichni ostatní v parku závidět. Při jejím výběru se zaměřte na materiál, z kterého je vyrobena a přečtěte si také popisek, jenž je u hračky uveden. Jen tak totiž pořídíte psí hračku, jež bude vhodná právě pro vašeho čtyřnohého kamaráda.

 

Zdroj obrázku: K.A. Willis / Shutterstock.com

Více z této kategorie: « Ringelland
Скачать шаблон Joomla с JooMix.org