Zoologická zahrada Brno

čtvrtek, 11 duben 2019 07:46
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
  • Adresa: U Zoologické zahrady 46, 635 00 Brno
Kapybara Kapybara

Zoologická zahrada Brno je v severozápadní části statutárního města Brna v městské části Brno-Bystrc. Byla otevřena 30. srpna 1953. Zaměřuje se především na kopytníky, ale chová i další atraktivní zvířata jako lední medvědy, tygry, opice apod.

Zoo Brno se nachází v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře na ploše 65 ha. K vidění je téměř 800 zvířat v 210 druzích.

Mezi největší chovatelské úspěchy zoo patří první odchov mláděte medvěda ledního v Československu v roce 1976 nebo obdobně první odchov šimpanze v roce 1967.

Modernizace zoo v 21. století započala výstavbou pavilonu Tygří skály pro tygry a levharty - na ně navazuje restaurace U Tygra, v níž lze šelmy pozorovat přímo od jídelního stolu. Zatímco výběhy jsou koncipovány jako džungle, interiér pavilonu napodobuje skalní jeskyni. Zajímavá je snaha o spojení expozic s domorodými stavbami, například výběh vlků kanadských je doplněn srubem kanadských indiánů kmene Haida, výběh bizonů doplňuje několik týpí prérijních indiánů a výběh koní Převalského mongolská jurta.

Dalším bylo otevření expozice Beringie roku 2010. Jedná se o komplex výběhů medvědů kamčatských, rosomáků a sibiřských ptáků, doplněný rekonstrukcí ruské vesničky. V roce 2014 byla otevřena africká vesnice s expozicí žiraf, lemurů a plameňáků.

V Dětské zoo si malí návštěvníci mohou zajezdit na poníkovi, pohladit si kozy, ovce, lamy, králíky a morčata a dostatečně se vyřádit na spoustě prolézaček, houpaček, skákadel a skluzavek.

Zoo Brno

U Zoologické zahrady 46

635 00 Brno

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www: http://www.zoobrno.cz/

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org