Zoologická zahrada Plzeň

středa, 27 březen 2019 09:44
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
  • Adresa: Pod Vinicemi 9, 301 00 Plzeň
Expozice-lemur Expozice-lemur

Zoologická a botanická zahrada města Plzně je nejzápadnější z českých zoologických zahrad. Jako jediná v České republice je zároveň sloučena v překrásný funkční celek s botanickou zahradou a v centru města má detašovanou moderní expozici AKVA-TERA.

Mezi speciality plzeňské zoo patří chov zvířat v přirozených a přitažlivých podmínkách. Nové expozice tvoří výseky celých biotopů s charakteristickými druhy rostlin a živočichů. Velmi často tak nežije ve výběhu jedno zvíře nebo jediný druh, ale několik druhů najednou.

Za pozornost stojí volné výběhy šelem a opic – tygři a lvi v přírodních expozicích, skalní výběhy sněžných levhartů, ostrovy poloopic a opic. V zoo naleznete nejrozsáhlejší tuzemský výběh hnědých medvědů s velkou tlupou nebo velkou skupinu šimpanzů.

Plzeňská zoo vždy lákala milovníky plazů.

Rok 2010 znamenal pro plzeňskou zoo historický mezník. Zcela poprvé se nastěhovali do nových pavilonů zástupci největších suchozemských zvířat, která ještě nikdy ve zdejší zoo nebyla chována.
Nejnovějšími expozicemi je unikátní Svět v podzemí (vznikl z válečného krytu), muzejní expozice Past na rovníku s poctou cestovatelské dvojice Zikmund, Hanzelka a dále skleník Mediteraneum a pavilon Amazonie.
Novinkou roku 2015 se stala expozice nejjedovatější hadi světa – Království jedu.

Za pozornost stojí doprovodný program v zoo, komentovaná krmení a zejména sokolnické ukázky na amfiteátru. Příjemné posezení nabízí africká restaurace Kiboko, Hospoda na statku či Sibiřský srub u tygrů, upomínkové drobnosti lze získat v prodejně Suvenýry u lemura.

Návštěvu zoo lze spojit i s procházkou po prvním českém dinoparku.

Zahrada je otevřena 365 dní v roce.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně, příspěvková organizace

Pod Vinicemi 9, 301 00 Plzeň

Tel: 378 038 325 - spojovatel

Fax: 378 038 302

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.zooplzen.cz

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org