Zoologická zahrada Tábor

středa, 27 březen 2019 10:27
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)
  • Adresa: Tábor, Větrovy 10, 39001
tygr ze zoo Tábor tygr ze zoo Tábor

Zoologická zahrada Tábor, a. s. byla založena v květnu 2015. Jde o jednu z nejmladších zoologických zahrad v České republice. Svojí rozlohou, která dosahuje téměř 10 hektarů, je největší zoo na jihu Čech.Zoo se nachází v obci Větrovy –okraji města Tábor.

Předešlá zahrada s názvem Zoologická zahrada Tábor-Větrovy vznikla v červenci  2011. Díky finančním problémům skončila svoji činnost po čtyřech letech na jaře roku 2015.

Nově na ni navázala Zoologická zahrada Tábor, a. s., s novým majitelem.

Návštěvníci si mohou prohlédnout přes 300 zvířat více než 70 druhů zvířat, zhruba čtvrtinu přitom tvoří ohrožené druhy. V areálu zoo se nachází také restaurace, kde si můžete dát něco dobrého na oběd.

Zoologická zahrada Tábor se věnuje především ochraně ohrožených druhů. V současné době má hned několik druhů zvířat, které patří podle mezinárodní úmluvy CITES mezi ohrožené (tygr ussurijský, medvěd baribal, medvěd hnědý, vlk arktický, makak jávský, tamarín žlutoruký, ara zelenokřídlý, kakadu molucký, amazoňan žlutokrký, čírka sibiřská, berneška rudokrká, puštík bradatý, sovice sněžní nebo výr velký).

V roce 2018 táborská zoologická zahrada získala v rámci Evropského záchovného programu EEP samce kriticky ohrožené fosy madagaskarské.
Téhož roku do ZOO Tábor přivezli rok a půl starou samičku rysa karpatského ze zoologické zahrady v Chemnitzu.

Zoologická zahrada Tábor, a.s.

Dukelských hrdinů 19

Praha 7, PSČ 170 00

tel.: +420 233 372 021 – Recepce zoologické zahrady

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.zootabor.cz

Fotografie jsou použity z archivu zoo Tábor.

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org