Krokodýlí zoo Protivín

čtvrtek, 28 březen 2019 11:19
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
  • Adresa: Masarykovo nám. 261 398 11 Protivín
krokodýl krokodýl

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky, který krokodýli od roku 2005 úspěšně rozmnožuje. Jedná se o největší kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů v Evropě. K vidění je zde 23 druhů krokodýlů na ploše 2000 m².

Zoo chová největší chovné skupiny nejohroženějších druhů krokodýlů světa - gaviála indického, gaviála sundského a krokodýla filipínského. Jako první v Evropě odchovala krokodýla kubánského a krokodýla bahenního a jako jediná zoo v ČR odchovává kriticky ohrožené krokodýly siamské. Inkubátory s vejci krokodýlů i narozená mláďata mohou návštěvníci sledovat přímo v expozici.

Raritou je Golem - více než čtyřmetrový krokodýl mořský, zástupce největšího druhu krokodýlů na světě. Druhý největší k je Čambal - samec gaviála indického měřící čtyři a půl metru a který spolu se samicí Gangou vytváří jediný chovný pár těchto převzácných zvířat v Evropě. Skupinu tohoto druhu doplňuje pět mláďat gaviálů indických, kteří loví malé ryby přímo před návštěvníky zoo.

Prohlídka je doplněna kolekcí jedovatých hadů, kde jsou zastoupeny kobry a zmije. V expozici zoologického muzea, která je součástí zoo, si návštěvníci mohou prohlédnout mimo jiné kompletní kostru krokodýla.

Samotná expoziční část zoo je budována v Protivíně v historické hospodářské budově.

Krokodýlí Zoo Protivín

Masarykovo nám. 261

398 11 Protivín

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www: http://www.krokodylizoo.cz/

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org